آدرس دفتر

  • مازندران تنکابن خیابان فردوسی
  • example@gmail.com
  • 021-987654

پینترست

لیست اجتماعی

چه نکاتی را باید در انتخاب کلمپ لوله فولادی رعایت کنیم؟

کلمپ لوله فولادی به عنوان یکی از قطعات اتصال دهنده، در میان سیل عظیمی از این تجهیزات تثبیت کننده، توانسته اند نقش کلیدی خود را به خوبی ایفا کنند. می توان به طور قاطع این موضوع را عنوان کرد که کمتر سازمان یا شرکتی وجود دارد که در زمینه تولیدات صنعتی فعالیت کند اما از کلمپ لوله فولادی در مجموعه ی خود استفاده نکرده باشد. دراین مقاله قصد داریم به نکات انتخاب کلمپ لوله فولادی اشاره کنیم:

مقدار نیرویی که قادر به تحمل است
تمام قطعات کلمپ لوله فولادی ، حداکثر ظرفیت تحمل بار خاصی را دارند، به این معنی که شما باید کلمپ هایی را انتخاب کنید که برای پشتیبانی از بار مورد نیاز پروژه های شما مناسب باشند. به عنوان مثال برخی از لوله ها به دلیل سایز بزرگتر و طبیعتاً وزن بیش تری که دارند نیازمند گیره هایی هستند که بتوانند این بار سنگین را جوابگو باشند.

مواد و متریال تشکیل دهنده ی آن ها
لوله های ساخته شده از مواد مختلف، در سناریوهای خاص، واکنش های متفاوتی را نشان می دهند. به عنوان مثال انواع مختلفی از لوله برق استیل (استنلس استیل) یا لوله برق آلومینیومی ، هر یک مقاومت دمایی متفاوتی دارند و سطح مقاومت آن ها در برابر مواد و بخارات شیمیایی مانند کلر و یا اسید با یکدیگر فرق دارند.

در نتیجه این مواد شیمیایی علاوه بر تأثیر بر روی لوله ها، می توانند تأثیر مستقیمی بر کلمپ لوله فولادی نیز بگذارند و دقیقاً در این نقطه است که جنس و متریال مقاوم اتصال دهنده ها اهمیت پیدا می کنند و لازم است آن ها را از با کیفیت ترین مواد ساخت تا دچار خوردگی نشوند.

همان طور که می دانید انواع مختلفی از لوله های فلزی وجود دارند، از قبیل فولاد، آهن، مس و غیره. جنس لوله تعیین می کند از چه نوع کلمپ هایی استفاده شود. به عنوان مثال نمی توان از کلمپ لوله فولادی برای لوله های مسی استفاده کرد، زیرا این دو در مجاورت با یکدیگر واکنش نشان می دهند.
سایز
اندازه ی لوله های شما بر سایز و نوع کلمپ لوله فولادی تاثیر می گذارند. زیرا تمام کلمپ ها یک محدوده ی حداقل و حداکثری از قطر لوله را پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال گیره های تک پیچ اغلب محدوده ی پشتیبانی محدودتری دارند زیرا باید از یک طرف باز شوند ، بنابراین برای لوله های کوچکتر مناسب هستند.

محیط قرار گیری
محیطی که قرار است از کلمپ لوله فولادی استفاده شود ، شما را مجاب میکند تا دقت بیشتری در انتخاب این نوع اتصال دهنده ها داشته باشید. اگر پروژه ی سازه ای شما در خارج از یک محیط سرپوشیده و در معرض هوای آزاد است به احتمال زیاد به یک کلمپ فولادی با روکش مخصوص برای مقاومت در برابر خوردگی نیاز دارید.

کاربردهای کلمپ لوله فولادی
آنچه که زمینه ساز پیشرفت کارخانه های صنعتی می شود در واقع سازه های عظیمی هستند که به واسطه ی نیازی که دارند، آن ها را بنا می کنند. یکی از این سازه ها شبکه های لوله کشی برق هستند که به نوعی قلب تپنده ی مراکز مختلف محسوب می شوند. لوله های برق ممکن است به بصورت معلق و یا اتصال به سقف یا کف کار گذاشته شوند که جهت تثبیت و ایمن سازی آن ها نیاز است که به صورت کاملاً استاندارد توسط انواع کلمپ لوله فولادی در جای خود محکم شوند.

قطعاً اولین انتظاری که از شبکه های لوله کشی برق خود داریم، ایمنی صد در صد آن هاست، اینکه در آینده دچار ریزش و یا شکست نشوند و تمام مراکز بزرگ تجاری و صنعتی از قبیل خودروسازی، مراکز تولید مواد غذایی، کارخانجات دارویی و غیره همگی به این موضوع کاملاً واقف هستند که از چه نوع اتصال دهنده هایی برای نگهداشتن لوله های برق خود استفاده کنند که قطعاً اولین انتخاب آن ها کلمپ لوله فولادی خواهد بود.
ویژگی های کلمپ لوله فولادی
یکی از ویژگی های منحصر به فرد کلمپ لوله فولادی قدرت و پایداری ویژه ای است که به سازه های فلزی می بخشند. معمولاً از جنس فلز ساخته می شوند و وزن آنچنان بالایی نیز ندارند. ساختار آن ها به گونه است که به صورت همه جانبه محیط لوله را فرا می گیرند و از دو طرف با پیچ هایی تثبیت کننده در جای خود ثابت باقی می مانند.

کاملاً ضد خورندگی و زنگ زدگی هستند و در محیط های مختلف بدون واکنش با عوامل بیرونی به وظیفه ی خود ادامه می دهند. طراحی آن ها بگونه ای است که برای اتصال نیاز به تکیه گاه دارند مانند نصب در دیوار و یا سقف، و یا اینکه می توانند لوله ها را به صورت معلق به یک قطعه ی ثانویه ی دیگر اتصال دهند.

انواع کلمپ لوله فولادی
پروژه های مختلف و نوع معماری سازه ها باعث شده است تا علاوه بر قطعات متنوعی که مورد است قرار میگیرند، در کنار آنها، اتصالات نیز از این تنوع و گوناگونی بی بهره نباشند. کلمپ لوله فولادی به واسطه ی موقعیت و محل استفاده، در شکل ها و طراحی های مختلف عرضه می شوند تا تمام نیازهای یک سازه ی پایدار را فراهم کنند. در ذیل به معرفی چند مورد از آن ها پرداخته ایم:

کلمپ های پایه دار فلزی که از دو طرف دارای پیچ می باشند و مستقیما به دیوار یا سقف متصل می شوند. کلمپ استوانه ای دو سر پیچ که در دو نوع عایق دار و بدون عایق در دسترس هستند و معمولاً برای معلق نگه داشتن لوله ها از طریق راد گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند. گیره های U شکل، از دیگر انواع کلمپ ها هستند که در برخی اوقات می توان از ریل یونسترات به عنوان قطعات مکمل آن ها در شبکه استفاده کرد.

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-56586501